Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/stalponiatowa.pl/includes/menu.inc).

Zabaweczki, które uczą oraz przenigdy się nie nudzą - jak je odszukać?

Dziś półki uginają się od barwnych klocków, lal. Jaką zabawkę kupić dla smyka, ażeby wspaniale się bawił, a zarazem uczył?


Opiekunowie, jacy kupują przeważnie gry komputerowe albo bajeczki na DVD, potrzebują sobie (może nieświadomie) zapewnić święty spokój.
kupić
Author: John Cotton Europe
Source: johncotton.eu


Kupowane przez nich obiekty angażują bowiem maluchów do tego stopnia, że rodzic nie musi już praktycznie asystować w zabawie.

Nie wystarcza Ci ten zdawkowy tekst zamieszczony na tej stronie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej tutaj, przeczytasz tam tego typu informacje.

Całkiem odmiennie rzecz się przedstawia w wypadku opiekunów, jacy wybierają tylko zabawki edukacyjne. Tacy rodziciele z zasady są nadzwyczaj ambitni oraz chcą wychować malucha na malutkiego geniusza. Zapominają jednakże, że nie każda gra musi być mądra, grunt, ażeby sprawiała frajdę. Inna grupa, głównie zasobniejszych rodzicieli, inspiruje się po największej części ceną zabawki. Zabawki odpowiadające owym regułom nabywane są nierzadko na pokaz – jakbyśmy pragnęli pokazać samym sobie, a również innym ludziom, że rzeczywiście inwestujemy we własne dziecko. A tymczasem nie o to jedynie idzie.


zabawki
Author: Ian Hughes
Source: http://www.flickr.com


Ażeby zabawki istotnie spełniały swoją funkcję, powinny z pewnością podobać się maluchom, być całkiem bezpieczne, rozwijać ich umiejętności jak też ułatwiać nawiązywanie kontaktu tak z opiekunami, jak też rówieśnikami. Chociaż stąd należy nabywać rzeczy z przeróżnych kategorii: edukacyjne, ideale do tulenia czy też właśnie do gier z rodzicielami. Doskonała zabawka to taka, z jaką maluch wie, co poczynić.
Nie ma sensu, ażeby ojciec nabywał synkowi kolejkę wyłącznie z tej przyczyny, że sam zawsze o takowych fantazjował. Aby zidentyfikować gust swego malucha, idź z nim do marketu i zobacz, co je istotnie interesuje.