Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/stalponiatowa.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób wybrać dobrą przychodnię dla twojego dziecka?

Każdy świeżo upieczony rodzic chciałby zatroszczyć się o swoje dziecko jak najlepiej może. Nie starczy ciepły, bezpieczny dom – należy również wybrać odpowiednią przychodnię, do której wcześniej czy później będziemy musieli iść z niemowlakiem, nie tylko z powodu choroby, ale również na badania kontrolne bądź szczepienia. Czym wobec tego trzeba się kierować, by wybrać sprawdzonego pediatrę?

Przychodnia
Author: kris krüg
Source: http://www.flickr.com
Od jakiegoś czasu obowiązuje brak rejonizacji, który mówi, że nie musisz decydować się na przychodnię leżącą na terenie Twojego miejsca zamieszkania. Nie musi być to także placówka medyczna, do której przynależy rodzic. Maluszek może chodzić do zupełnie innej przychodni, pamiętając, by mieć do niej nieutrudniony dostęp - .

W razie pilnej potrzeby wymagana jest szybka wizyta, zatem mimo wszystko doktor powinien być w pobliżu. Czym jeszcze poza bliskością powinna odróżniać się dobra przychodnia? Zdrowie (polecamy przyczyny otyłości) jest najważniejszą wartością, dlatego upewnijmy się, iż w przychodni są zatrudnieni doktorzy bezustannie rozwijający swoją wiedzę, o czym mogą świadczyć np. dyplomy powieszone na ścianach.

Ważne jest też ich doświadczenie, które mówi im, jakie symptomy wymagają skierowania do specjalisty, a z czym poradzą sobie wykorzystując własne umiejętności. Ponadto lekarz powinien mieć odpowiednie podejście do dzieci. Nie może się złościć humorami maluszków, musi być niestrudzony oraz umieć odwrócić uwagę dziecka od nie zawsze miłych badań. Jedynie wtedy będzie mógł postawić trafną diagnozę, ponieważ starannie sprawdzi stan zdrowia małego pacjenta - .

Ma znaczenie również wygląd oraz obsługa przychodni – placówka musi być czysta i zadbana, a osoby zatrudnione w rejestracji pomocne oraz uśmiechnięte.

Ta solidna treść (http://pomocpsychologa.pl/) została napisana wyjątkowo dla ciebie. Poznaj ją, by pozyskać nowe info. Zapraszamy do nas!

Warto także sprawdzić czy w danej przychodni pracuje więcej aniżeli jeden pediatra. Dzięki temu także wtedy, gdy nasz doktor wybierze się na urlop czy zwolnienie, naszym maluszkiem zajmie się inny specjalista.

Przychodnię trzeba wybrać w przeciągu czterech tyg. od urodzin bobasa. Przed tym jednak musimy zgłosić malucha do ubezpieczenia, a potem wybieramy doktora, który według nas będzie idealny dla naszego dziecka. Przemyślmy wybór, a nie będziemy się niepokoić, że nasza pociecha nie dostanie odpowiedniej pomocy wtedy, gdy będzie tego potrzebować.