Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/stalponiatowa.pl/includes/menu.inc).

Rozwój dziecka – jakie gadżety najlepiej kupić?

Każdy rodzic pragnie dać swojemu synkowi lub córce wszystko to, co tylko najlepsze. To właśnie dlatego skrupulatnie wybierane są zabawki. Niezależnie od tego, jakie zabawki dla dziecka zamierzamy kupić, zawsze powinno się pamiętać zwłaszcza o tym, aby były one adekwatne do tego, ile lat ma i możliwości rozwojowych. Tylko wówczas jest szansa na to, że dziecko z zabawki skorzysta, a ona sama będzie stymulować jego rozwój.

klocki drewniane
Source: pixabay.com
Największym hitem są od jakiegoś czasu drewniane zabawki dla dzieci.

Czy zaintrygował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to naciśnij to (http://horyzont.net.pl/) i przeglądnij tam nowe zajmujące wątki. Nie czekaj!

Rewelacyjnie wpisują się one w trend powrotu do tego, co związane z naturą oraz podążania za wszystkim co ekologiczne. Drewniane zabawki dla dzieci są bez wątpienia bardzo dobrym zakupem, jeśli nie chcemy zasypywać pociechy wielką ilością bodźców, których ono i tak nie potrafi przetworzyć. W sklepach dostępne są rozmaite samochodziki, zabawki do ciągnięcia, a nawet puzzle, które zostały zrobione z drewna. Prawdziwym hitem, który znany był już naszym rodzicom są wykonane z drewna klocki. Warto pamiętać, że każde dziecko powinno takie klocki wyprodukowane z drewna - ; do zabawy otrzymać. Dzięki nim może rozwijać zdolność szeregowania oraz piętrzenia, co jest niezwykle ważne dla jego właściwego rozwoju poznawczego. A ten w przypadku małych dzieci jest nierozerwalnie połączony z rozwojem fizycznym. Decydując się na zabawki drewniane, trzeba zawsze bardzo dokładnie sprawdzić, czy nie mają one niewielkich nawet zadziorów i ostrych elementów, którymi dziecko mogłoby zrobić sobie krzywdę Niezwykle trudnym zagadnieniem są zabawki dla maluchów.zabawki
Source: pixabay.com
Znaczna część rodziców kupuje zabawki interaktywne, które emitują dźwięki, ruszają się i mają wiele elementów o różnych fakturach. Tak naprawdę okazuje się, że takie zabawki dla maluchów nie są wcale dobrym wyborem. Zapewniają bowiem dziecku zbyt dużo bodźców, a niedojrzały jeszcze przecież układ poznawczy całkowicie sobie z nimi nie radzi. Poza tym należy pamiętać, że malutkie dzieci nawet nie rozróżniają wszystkich barw – początkowo dziecko postrzega wszystko w dwóch kolorach: czarnej oraz białej. Nawet więc naprawdę kolorowa karuzela zawieszona nad łóżeczkiem nie zrobi na nim oszałamiającego wrażenia. Najlepsze są zabawki proste takie jak na przykład te: , które równocześnie są po prostu tańsze. To ogromne ułatwienie dla osób posiadających dzieci.