Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/stalponiatowa.pl/includes/menu.inc).

Posiadanie własnej motorówki to świetna sprawa, trzeba jednakże pamiętać o uzyskaniu patentu

Gdy nastają miesiące letnie, dużo osób śni o tym, żeby posiadać łódź, z silnikiem lub żaglową. Aktualnie jest to bardzo modny sposób na spędzanie czasu. Starczy sprosić znajomych i można wyruszyć w emocjonujący rejs. Trzeba jednak zapamiętać, by przedtem zaliczyć odpowiedni kurs.


Bardzo dużo spółek oferuje motorówki na sprzedaż. Jeżeli mamy ochotę żeglować po wodach śródlądowych albo po morzu, to na sto procent odnajdziemy idealną łódź dla siebie. Ten sposób spędzania czasu jest wyjątkowo miły. By sterować łodzią motorową, trzeba jednakże wyrobić sobie patent sternika motorowodnego- patent na sternika motorowodnego. Mnóstwo firm posiadających w ofercie motorówki, prowadzi również kursy (matura z chemii) w tym zakresie. Warto zatem od razu się zgłosić, aby szybko i bez problemu uzyskać taki patent.


patent sternika motorowodnego
patent sternika motorowodnego
Author: Philips
Source: Philips
Trzeba pamiętać, iż patent sternika motorowodnego umożliwia nam kierowanie motorówkami po jeziorach i po morzu, jednak nie dalej niż 2 mile od linii brzegowej. Można również przejść odpowiednie szkolenie i uzyskać zezwolenie na prowadzenie motorówek po morzu bez żadnych ograniczeń. Bardzo dobrym wyjściem może być wykupienie kursu w tej samej firmie, która posiada motorówki na sprzedaż. Możemy dzięki temu zaoszczędzić trochę czasu. Gdy już będziemy mieć łódź motorową i wyrobimy patent, możemy zaprosić przyjaciół oraz wyruszyć w ekscytujący rejs – na pewno przeżyjemy na nim wspaniałe chwile- .


Należy jednak mieć w pamięci, że posiadanie własnej łodzi wiąże się z jej konserwacją oraz przechowywaniem w czasie miesięcy zimowych. Dobrze będzie zatroszczyć się o to wszystko wcześniej, by nasza łódź nie popadła w ruinę.