Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/stalponiatowa.pl/includes/menu.inc).

Pilot oraz stewardesa - profesje z przyszłością

Każde dziecko posiada w dziecięctwie marzenia tyczące się tego, co będzie czynił w życiu. Część dzieci, szczególnie chłopców oświadcza chęć zostania pilotem.


Jednak niestety większa część z tychże deklaracji zostaje w strefie marzeń.
Grand Prix
Author: daniel_jurena
Source: http://www.flickr.com


Drużyna rugby kobiet
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com


Z jakiego powodu? Droga do zostania zawodowym pilotem jest długa oraz niebezproblemowa, stąd też ostatecznie niewielka grupa aspirantów dociera do końca. A to źle, bowiem na skutek wzrastającego popytu na podróże powietrzne liczba miejsc pracy w przestworzach ciągle wzrasta. Decyzję o zostaniu pilotem trzeba podjąć dosyć wcześnie. Z jakiej przyczyny? W naszej ojczyźnie działają jedynie dwie placówki kształcące do latania - w Rzeszowie oraz w Chełmie. Z racji wielu zainteresowanych należy odpowiednio przygotować się. Podstawą jest egzamin maturalny z fizyki, matematyki jak też języka obcego, a wszystko na rozszerzonym poziomie.

Jeżeli zainteresował Cię ten post, bez ociągania zobacz jeszcze inne warte zerknięcia (http://www.rankingkont.pl/) materiały - niewątpliwie również Cię zaintrygują.

Szkoła (artykuły do szkoły) przyjmie niewielką liczbę chętnych, a nauka nie należy do łatwych. Wszystko po to, ażeby bezpieczeństwo osób podróżujących było jak największe. Warto pamiętać, iż prócz samej nauki pretendent powinien posiadać pewne cechy, które ułatwią pracę w zawodzie pilota. Przede wszystkim kandydat na pilota musi wyróżniać się doskonałym zdrowiem, a także odpornością na stres, która przydaje się w sytuacjach awaryjnych w czasie lotu.


Ponadplanową umiejętnością jest również zrobienie turystycznej licencji, jednakże ona nie pozwoli na pracę w lotnictwie, a jedynie umożliwia transport lotniczy siebie lub swych bliskich w celach turystycznych. Druga licencja, ATP, zapewnia pracę na ogromnych maszynach, dostępnych w lotnictwie.
Ażeby ją uzyskać należy być dorosłym, cieszyć się świetnym zdrowiem a także mieć już licencję PPL lub CPL. Innym fachem w tej branży jest radiooperator . Również on musi przebyć stosowny instruktaż.