Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/stalponiatowa.pl/includes/menu.inc).

Nauka jazdy na koniku - przygotowania do pierwszej lekcji

Tak więc gratuluję! Postawiłeś na pierwsze zajęcia jazdy konnej. Nabierzesz nowych zręczności, a o ile lekcja ci się spodoba — zdobędziesz nowe hobby.


Przyszykuj się na poznanie wielu fascynujących ludzi, zyskanie nowych przyjaciół i masę dobrej zabawy.
Warsztaty, robienie chleba
Author: ZnaneNieznane.pl
Source: ZnaneNieznane.pl


Jednakże prawdopodobnie przed pierwszą lekcją będziesz nieco poddenerwowany. Nie wiesz jak dotąd jak wyglądają zajęcia, prawdopodobnie masz wątpliwości. Niżej parę wskazówek, które pomogą ci przyszykować się do pierwszych zajęć w taki sposób, byś mógł z nich czerpać wyłącznie przyjemność. Zanim zapiszesz się na naukę, odwiedź stajnię w której będziesz się uczyć.

Zaintrygował Cię ten wpis i chcesz odnaleźć pokrewne informacje? Kliknij więc ten odnośnik oraz zobacz więcej porad w serwisie (https://moveforlife.pl/onas/).

Nauka jazdy konnej w każdej ze stajni może wyglądać troszkę inaczej. Po pierwsze skoncentruj się na pierwszym odczuciu: czy w stajni jest porządek, dużo światła, miły zapach (miast woni amoniaku oraz duchoty)? Czy wierzchowce są spokojne, dżokeje roześmiani? Nie posiadając praktyki w jeździe konnej po prostu zdaj się na intuicję — gdy spostrzegasz, iż konie stoją zaniedbane po kolana, to po prostu wyjdź z tej stajni poszukaj drugiej.


fotele
Author: Artur Potosi
Source: http://www.flickr.com


Spytaj o upoważnienia instruktorskie — nie może cię uczyć ktoś, kto się na tym nie zna. Kiedy w dostrzegalnym miejscu wisi tablica informująca, że ośrodek jeździecki jest poświadczany przez PZJ, to możesz być spokojny. Dobra stajnia dopasuje ci konia do twego wzrostu bądź wagi. Na pewno nie otrzymasz konia nerwowego, ale starego wyjadacza, który świetnie zna swą prace a także jest bardzo spokojny — o to się nie ambarasuj. Załóż wygodne ubrania, których raczej ci nie żal utracić.
Albowiem nie posiadasz jeszcze żadnego sprzętu, musisz go zaimprowizować. Miej na względzie, by unikać wkładania jasnych odzień — w stajni nie trudno o ubrudzenie się.