Macierzyństwo we współczesnym wydaniu, czyli jak łatwy dostęp do sieci zrewolucjonizował nasze poglądy na temat rodzicielstwa

O odpowiedzialnym ojcostwie lub macierzyństwie słychać obecnie dosyć często. Dużo mówi się także o prawach dziecka, a wszystkie przejawy agresji wobec nieletnich są należycie piętnowane. W ten sposób ojcostwo, czy szerzej rodzicielstwo, staje się olbrzymim wyzwaniem. Ci bardziej przewrażliwieni opiekunowie już na kilka miesięcy przed urodzinami potomka zaczynają się interesować tematami związanymi z szeroko pojętym wychowaniem.

mama i [TAG=dziecko
Author: iStock
Source: iStock
- macierzyństwo]Dwudziestoletnim rodzicom właściwie wszystko sprawia większą bądź mniejszą trudność, a wątpliwości mnożą się, gdy berbeć jest wcześniakiem rolki (ważny link) zdiagnozowano u niego poważniejszą chorobę. Lekarze i pielęgniarki udzielają porad, ale w rezultacie opiekunowie mają niekiedy mętlik w głowie. Stąd młode matki z chęcią słuchają tego, co podpowiadają ciocie bądź starsze siostry, a ponadto zdają się na internet. Z ciekawych esejów dowiadują się, jak wprowadzać gluten i prawidłowo pielęgnować wrażliwą skórę niemowlęcia.
Możemy z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że era stacjonarnych komputerów, a nawet laptopów pomału przemija. Dzisiaj o dużo chętniej korzystamy z funkcjonalnych smartfonów. Dzięki temu urządzeniu dwudziestolatka w trakcie przyrządzania obiadu może łatwo sprawdzić, jak jej rówieśniczki radzą sobie z najczęstszymi trudnościami, czyli dla przykładu z kolkami u niemowląt . Z kolei późnym wieczorem albo kiedy smyk ucina sobie dłuższą drzemkę mama może dokładniej przejrzeć pasjonujący blog o macierzyństwie .

Blog stał się chyba najpopularniejszą formą wymiany rzeczowych poglądów. Dodatkowo doskonale wiemy, że Polacy uwielbiają krytykować, a w sieci można łatwo odszukać mnóstwo celnych albo po prostu całkowicie idiotycznych uwag. Natomiast producenci rozmaitych artykułów dla dzieci często udzielają konstruktywnych wskazówek. Wytwórcy mlecznych kaszek czy gotowych deserów nie tylko podpowiedzą, jak wprowadzać gluten, ale również chętnie odpowiadają na zadane pytania - wystarczy tylko skontaktować się z ekspertkami mailowo lub telefonicznie . Z kolei producenci kosmetyków skupiają się na przekazywaniu cennych porad dotyczących pielęgnacji, a pamiętajmy, że małe dzieci całą dobę korzystają z pampersów, zatem ich skóra jest bardzo narażona na podrażnienia.