Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/stalponiatowa.pl/includes/menu.inc).

Małe trampoliny - czy są one jedynie do zabawy dla naszych maluchów?

Podskakiwanie na trampolinie zazwyczaj kojarzy nam się z dzieciakami, chociaż w rzeczywistości to dorośli częściej je wykorzystują, aniżeli nasze pociechy. Powstało bardzo dużo rodzajów trampolin, są większe oraz mniejsze, jednak nas dzisiaj będą interesować tylko te drugie, głównie z powodu tego, że mają bardzo szerokie zastosowanie - o wiele szersze, niż ma możliwość nam się zdawać.


Stosowanie trampolin - szczególnie tych o mniejszych gabarytach - nie ogranicza się do tych dla dzieci, które to napotykamy na przykład w trakcie wizyty wesołego miasteczka, czy tych, które to my sami dla nich wykupujemy, a potem stawiamy w swoim ogrodzie.


sztuki walki
Author: Tracie Hall
Source: http://www.flickr.com


mała trampolina
Author: Sharon Wesilds
Source: http://www.flickr.com
W rzeczywistości mała trampolina jest stosowana nie tylko w rozrywce - od dłuższego czasu używa się je również w sporcie, lecz jeszcze nie tak dawno rzadko kiedy sądzono je za "narzędzie sportowe". W tej chwili jednak bardzo często słyszy się - szczególnie o kobietach - które to używają małych trampolin do ćwiczeń związanych z fitnessem. Jak to się okazuje takiego typu postać ćwiczeń niewiarygodnie dobrze działa na nasze własne ciało, zarazem wcale nie będąc aż tak "wymagającym" sprzętem, jak chociażby podnoszenie ciężarów czy nawet i bieganie. Takiego rodzaju mała trampolina jak widać daje niesamowite efekty, rozkazując wręcz naszemu ciału działać, zarazem nie wymagając od nas aż tak strasznego wysiłku, jak to często bywa przy innego rodzaju ćwiczeniach. Ile jednak taka trampolina może nasze osoby wynieść? A więc bardzo dużo zależy od jej rozmiarów i dodatków, jakie to są przy niej zwarte.


Bardzo dobrze znane naszym osobom trampoliny dla dzieciaków, które to mają wokół siebie siatkę do ochrony, są zwykle bardziej drogie średnio kosztując pięćset złotych, w czasie kiedy te sportowe rozpoczynają się nawet od 100 złotych.