Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/stalponiatowa.pl/includes/menu.inc).

Karmienie piersią a stosowanie nowoczesnych wynalazków -dowiadujemy się co jest lepsze?

Od pewnego czasu, w związku z pojawieniem się nowych trendów dotyczących wychowywania dziecka, bardzo kontrowersyjnym tematem jest karmienie piersią. Czynność ta towarzyszy matkom od tysięcy lat, jednakże to właśnie w obecnych czasach toczy się bardzo wiele dyskusji dotyczących tego, w jaki sposób, jak długo oraz gdzie powinno się, a gdzie bezwzględnie nie należy karmić piersią naszego malucha.
dziecko, niemowlę
Author: Shannon
Source: http://www.flickr.com
Ciężko zaprzeczyć, iż mleko matki jest niezmiernie wartościowe dla noworodka, dostarcza mu wszystkich niezbędnych wartości odżywczych, a co więcej wpływa na jego system odporności. Jest bardzo wiele badań naukowych, które jednogłośnie potwierdzają znaczenie karmienia piersią dla późniejszego rozwoju i zdrowia dziecka.

Jeśli chcesz poznać coś naprawdę niecodziennego? Nie ma jakiegokolwiek problemu - spójrz na to (https://copyline.pl/kontakt/) a zadowolenie będzie zapewnione.

To właśnie ze względu na tego rodzaju odkrycia dzisiejszy świat stara się jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby młodych matek. Pracodawcy coraz częściej umożliwiają kobietom, które nie interesuje laktator ręczny, organizowanie sobie co parę godzin przerwy w pracy w celu nakarmienia dziecka, o czym możesz przeczytać- zobacz info. Różnego rodzaju miejsca publiczne takie jak stacje benzynowe, restauracje czy nawet baseny wydzielają specjalną przestrzeń, w której kobieta może w spokoju i odosobnieniu usiąść i zaspokoić głód swojego malucha. Nowoczesne wychowanie oraz tzw. rodzicielstwo bliskości duży nacisk kładzie na to, iż ich zdaniem smoczki dla dzieci negatywnie wpływają na kształtowanie ich uzębienia. Osoby szerzące ten nurt proponują, aby zaspokajać naturalną potrzebę ssania dziecka właśnie przystawiając je na chwilę do piersi. Jeżeli w danej sytuacji nie jest ono głodne, po prostu po paru minutach przestanie ssać i się wyciszy.
Niemowlak ze swoją siostrą
Author: Haylee Sherwood
Source: http://www.flickr.com
Co zatem powinny zrobić matki, które nie mają możliwości codziennie co kilka godzin karmić swojego malucha? Z pewnością nie powinno nas to martwić. Jeśli nasza praca lub tryb życia nie pozwala na to, abyśmy ciągle były przy dziecku i mogły je regularnie karmić piersią, to nie oznacza, że jesteśmy złymi matkami. Wszystko jest kwestią tylko naszego podejścia. Prawdą jest, iż obecna technologia przychodzi nam z pomocą, i to właśnie po to został stworzony laktator ręczny, żebyśmy mogły na spokojnie przygotować dziecku pokarm na czas kiedy akurat będzie ono np. tylko pod opieką męża, bo my będziemy pracować. Jeżeli chodzi zaś o wspomniane smoczki dla dzieci, to badania z nimi związane są mocno podzielone. Nie można jednoznacznie określić jaki wpływ ma ssanie smoczka na kształtowanie się zębów dziecka, dlatego w tym temacie musimy kierować się naszym instynktem. Jeśli obawiamy się używania smoczków i możemy zastępować go piersią, wówczas powinnyśmy z tego korzystać.

Zaciekawiły Cię dodatkowe info (https://www.takaposciel.pl/reczniki-lazienkowe) zaprezentowane w naszym wpisie? Bardzo miło zatem będzie nam dzielić się z Tobą następnymi wątkami. Czekamy na ocenę!

Jeżeli natomiast uważamy, że nasze dziecko zwyczajnie potrzebuje prawdziwego smoczka, bo on go najlepiej wycisza, to się na niego zdecydujmy.
Należy pamiętać, iż niezależnie od tego, co doradzają kolorowe magazyny i poradniki dla matek, to kobieta wie najlepiej co jest najlepsze dla jej dziecka. Kwestia, czy karmimy swoje maleństwo piersią, czy też podajemy mu mleko z butelki w żaden sposób nie wpływa na to, czy jesteśmy lepszymi czy gorszymi matkami. Jest to nasz osobisty wybór, do którego mamy całkowite prawo i to tym powinnyśmy się kierować.