Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/stalponiatowa.pl/includes/menu.inc).

Jakie podstawowe meble konieczne jest w każdej szkole?

Szkoła to miejsce, w którym każdego dnia dzieciaki spędzają sporo czasu. W tym miejscu uczą się, bawią z przyjaciółmi i zjadają posiłki, toteż szkoła musi być stosownie wyekwipowana i zaaranżowana. Jakie meble są w niej konieczne?


klasa podczas lekcji
Author: Laurie Sullivan
Source: http://www.flickr.com
W pierwszym rzędzie są to meble do szatni, gdyż to tutaj dzieciaki najpierw idą, przekraczając próg szkoły. W szatniach muszą znajdować się wieszaki na kurtki, szafki na buty i siedzenia, na których można spocząć, aby się ubrać i np. zawiązać buty, a zimowe obuwie może mieć naprawdę długie sznurówki (projektuję meble do szatni).

Czy ten post zaintrygował Cię na tyle, że pragniesz więcej? Więc po nowe szczegóły zapraszamy do poniższego linku. Tam jest ciekawy artykuł (http://sigma-chelm.pl/).

Rolę siedzenia z reguły spełniają właśnie półki na obuwie, co zdecydowanie oszczędza miejsce, gdyż szatnie i tak nie są za duże. Kiedy cała klasa chce wejść na raz, przeważnie zaczyna brakować miejsca oraz część uczniów powinna wyjść, dopiero wejdzie reszta. Poza umeblowaniem do szatni potrzebne jest wyposażenie klas, tzn. ławki, krzesła, biurko dla nauczyciela i szafy na przeróżnego rodzaju akcesoria szkolne. Ławki i krzesełka powinny realizować ustalone normy, gdyż uczniowie siedzą na nich po kilka godzin codziennie, więc muszą być wyjątkowo wygodne. Świetnie, by posiadały specjalny wieszak na plecak, który nie powinien brudzić się od podłogi. Przydadzą się także ławki przed klasami, by uczniowie nie musieli siedzieć na podłodze czekając na zajęcia (z czego składa się wyposażenie przedszkoli). Dzięki ławkom będą mogli na spokojnie skonsumować kanapkę i nie poplamią sobie ubrań, ponieważ podłogi nie zawsze są czyste, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy do szkoły wchodzą osoby z zewnątrz i przynoszą na butach śnieg i błoto. W pokoju dla nauczycieli natomiast potrzebne są stoliki, krzesła i szafki na dzienniki, sprawdziany oraz inne dokumenty. Z reguły kupowany jest jeden bądź dwa dłuższe stoły, przy jakich również mogą odbywać się przeróżnego typu zebrania.


przedszkole
Source: PIXABAY.COM
Podobne jest wyposażenie przedszkoli, jednakże tutaj zazwyczaj nie stawia się biurek do pisania. Starczą małe stoliki dla dzieci wykorzystywane do zabawy oraz malowania, przy których siedzą maluszki. Trzeba pamiętać, by meble były przystosowane do wieku przedszkolaków oraz uczniów, ponieważ i za duże, i zbyt małe meble powodują uczucie dyskomfortu i wady postawy, a tego nikt z pewnością nie chciałby - jak złożyć stoliki dla dzieci.