Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/stalponiatowa.pl/includes/menu.inc).

Dlaczego ruch to samo zdrowie

Systematyczne ćwiczenia fizyczne są bardzo istotne dla naszego dobrego samopoczucia.Każdego dnia siedzimy w pracy średnio przez 10 godzin, zazwyczaj przed komputerem. Tymczasem organizm człowieka nie jest przyzwyczajony do pozostawania przez długi w tej samej pozycji. Stąd w dzisiejszych czasach do najczęstszych problemów ze zdrowiem należą zwyrodnienia kręgosłupa, a także problemy z krążeniem. Siedząc przez wiele godzin ugniatamy nasze jelita, dlatego często kończy się to zaburzeniem ich perystaltyki.
joga
Author: iStock
Source: iStock
Stwierdzenie to może się wydać dosyć banalne, ale doskonałym lekarstwem na nasze złe samopoczucie jest ruch na świeżym powietrzu. Naturalnie chętniej ćwiczymy na powietrzu w okresie wiosenno - letnim, gdy na dworze jest przyjemnie. Można wtedy pójść na rower, albo uprawiać jogging.Niekiedy wystarczy nawet krótki spacer, żeby poczuć się lepiej. Nasze samopoczucie zależy także od dostępu świeżego powietrza. Siedząc przez wiele godzin w ogrzewanym biurze możemy czuć się niedotlenieni. Większość ludzi oddycha nieprawidłowo, zamiast oddychać głęboko.

Czy rozważana kwestia głęboko Cię zajęła? Jeżeli tak, to kliknij ten odnośnik, a tam zobaczmy także (https://scootive.pl/hulajnogi-wyczynowe) inne artykuły.

Często nieprawidłowe oddychanie jest przyczyną kłopotów z krążeniem.

W sezonie jesienno-zimowym, gdy szybciej robi się ciemno, zazwyczaj zdarza się, że po powrocie z pracy zwyczajnie nie chce nam się nigdzie wychodzić. Warto jednak zmotywować, bo ruch może być również odprężający naszą psychikę. Jeśli nie jesteśmy zwolennikami dynamicznych form ruchu, idealnym wyborem będą zajęcia z jogi lub tai-chi. Warto wpisać w wyszukiwarkę frazę: szkoła jogi we Wrocławiu, by zlokalizować taką, która znajduje się najbliżej naszego domu.




joga
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
W ten sposób oszczędzimy czas na dojazdy. Na dzień dzisiejszy joga jest raczej popularna, dlatego nadal otwiera się wiele nowych ośrodków jogi, w różnych dzielnicach Wrocławia. Naturalnie trzeba wcześniej szczegółowo sprawdzić opinie o danej szkole, a przede wszystkim o trenerach, prowadzących zajęcia. Dobry instruktor jogi to bardzo ważny czynnik, zwłaszcza dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z jogą. Warto zwrócić uwagę na to, że aktywność fizyczna nie jest specjalnie droga, ani też nie zabiera zbyt wiele czasu. Tymczasem zdecydowanie lepiej zrobić coś dla siebie niż siedzieć na Facebooku.