Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/stalponiatowa.pl/includes/menu.inc).

Co warto kupić, kiedy spodziewamy się dziecka? Co może być pomocne? Co może nam się wyjątkowo przydać?

Opieka nad małym dzieckiem to prawdziwe wyzwanie, tym bardziej gdy jest to pierwszy niemowlak w rodzinie. Należy pamiętać o odpowiedniej trosce, jaka zapewni naszemu maleństwu zdrowe oraz szczęśliwe dorastania. Żeby tak było trzeba pamiętać o różnych elementach, jakie sprawią, iż tego typu opieka okaże się całkiem efektywna. Spośród wielu rzeczy warto zwrócić uwagę na otulacze dla niemowląt. Otulanie dzieci zaraz po urodzeniu zalecane jest przez pediatrów. To całkiem naturalna oraz znana od dawnych czasów metoda uspokajania małych niemowlaków.


otulacz dla niemowlaka
Author: Bill & Vicki T
Source: http://www.flickr.com
Otulanie da dziecku poczucie bezpieczeństwa oraz wpływa uspokajająco na płaczliwe noworodki. Tego rodzaju ograniczone ruchy, a jednocześnie przyjemny dotyk tkaniny na skórze są dla malucha w odczuciu jak czas, kiedy znajdowały się w brzuchu swoich mam. Otulacze dla niemowląt pomagają noworodkowi zaadaptować się do innych warunków, akceptacji nieograniczonej swobody poruszania się. Jest to w stanie zmniejszyć objawy kolki u niemowlaków, może zapewnić spokojny sen. Owinięte w ten sposób niemowlęta dobrze śpią, gdyż mają rączki w otulaczu. Bardzo istotne oraz pomocne są również nianie elektroniczne. Tego typu urządzenie poinformuje nas, gdy niemowlę właśnie się obudziło i zaczęło płakać. Taka niania składa się z nadajnika i odbiornika. Jej funkcjonowanie polega na przekazywaniu odgłosów, czyli płaczu i gaworzenia za pomocą mikrofonu z miejsca gdzie znajduje się dziecko do stacji opiekuna. Najczęściej tego typu nadajnik jest jak krótkofalówka. W sklepach znaleźć można nianie, jakie mają jedynie nadajnik, zaś odbiornikiem będzie tu nasz telefon.


elektroniczna niania
Takie urządzenie działa bardzo sprytnie, ponieważ zapisujemy w nadajniku po prostu numer, pod jaki dzwoni niania, kiedy niemowlak zacznie płakać. Do wyboru są dwa typy niań: analogowe i cyfrowe.

Zainteresował Cię nasz wpis? Masz chęć pozostawić jakieś komentarze na nasz temat (http://wilanow.varsovia.edu.pl/)? Będzie to dla nas bardzo miłe przeżycie.

Te pierwsze sygnał mają ciągły, przetwarzany w formie naturalnej. Sprawia to, że czasami zdarzają się różnego typu zniekształcenia oraz zakłócenia, jakie jednak przeszkadzają w korzystaniu z tego sprzętu. W niani cyfrowej sygnał przekazywany jest w formie cyfrowej, dzięki czemu jak zdarzają się zniekształcenia czy zakłócenia to w minimalnym stopniu.