Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/stalponiatowa.pl/includes/menu.inc).

Co powinniśmy zobaczyć w Pieninach? Jakie atrakcje tam na nas czekają?

W okresie letnim Polacy często wybierają się w Tatry i Karkonosze, zapominając o Pieninach. A to w sumie jedno z najwspanialszych miejsc w naszym kraju. Pasmo to rozciąga się na długości 35 kilometrów, a przełomy Dunajca można podzielić na trzy części.


Górska wyprawa
Source: www.citypictures.net
parking samochodowy
Author: fuyuki-method
Source: http://www.flickr.com
W Pieninach znajdziemy wiele interesujących miejsc, ten region jest pełen ciekawych zajęć dla każdego. Swoje miejsce znajdą miłośnicy przyrody, lecz także fani historii oraz poszukiwacze skarbów. Oczywiście najbardziej popularny jest przełom Dunajca.

To przyciągający oko post, jednak oprócz tego zobacz też inny zbliżony oraz w równym stopniu nietuzinkowy materiał - my zalecamy to omówienie (www.uroczysko7stawow.pl/oferta/wesela).

Jest to wielki
hit nie tylko wśród polskich turystów, ale i zachwycają się nim goście z zagranicy.
Rzeka płynie na odcinku około 250 kilometrów na obszarze Polski i Słowacji. Najbardziej ciekawa część znajduje się pomiędzy Sromowcami Niżnymi a Szczawnicą. Pieniński Park Narodowy powstał w 1932 roku, tak naprawdę na jego terenie odnajdziemy większość atrakcji Pienin.

To jest niezwykle ciekawa tematyka i warto ją zgłębić bardziej, więc bez wahania sprawdź szczegóły pod adresem, który znajduje się tutaj.

Ten obszar wygląda jak malownicza kraina, a to dzięki wspomnianemu wcześniej Dunajcowi, lecz również skalnym budowlom. W tym miejscu możemy odnaleźć unikatowe rośliny naczyniowe oraz interesującą faunę, najczęściej są to bezkręgowce, a wśród nich gatunki owadów, których na próżno poszukiwać w pozostałych miejscach w Polsce.
W Pieniny w każdym roku przyjeżdża bardzo dużo osób, i chociaż może stale nie jest to tak powszechne miejsce jak Tatry czy Karkonosze, to zaczyna się to zmieniać. Z tego względu jest też dość duża baza noclegowa, tak więc jak noclegi Pieniny maja naprawdę wiele do zaoferowania dla każdego. Nieważne jaki komfort nam odpowiada, odnajdziemy noclegi w różnym standardzie. Może więc szukamy pokoju dwuosobowego, a może dla całej rodziny - nie ma kłopotu, bo na pewno coś znajdziemy.