Co to jest sztanga olimpijska, jakie ma właściwości oraz które istnieją jej rodzaje?

Czy chciałbyś choć częściowo czuć się jak startujący na olimpiadzie sportowiec? Uprawiać ruch podobnie jak sportowcy startujący na olimpiadzie po to, aby zdołać nie tylko cieszyć się doskonałym zdrowiem, lecz oraz idealną figurą? Jednak jak to osiągnąć? Co trzeba zrobić?


Okazuje się, iż zaczątki potrafią okazać się łatwiejsze niż myślisz.
Mógłbyś przykładowo zacząć trenować używając sprzętu treningowego o nazwie sztanga olimpijska. Czym jest tego typu sztanga? Jest to chwytak, jaki notabene nosi potoczną markę gryf, który na obu zakończeniach ma nałożone obciążniki. Mają one kształt okręgu z otworkiem, który zakłada się na gryf. Każda sztanga ma ciężarki, które można na siebie dokładać lub odejmować po to, aby jak najdokładniej dopasować ciężar całej sztangi. Wymieniony gryf, czyli drąg, mógłby mieć naturalnie różną długość, wszakże typowa sztanga olimpijska w opcji dla mężczyzn, gdyż istnieje rozdział ze względu na płeć, ma długość 2,20 metra i wagę 20 kg. W opcji kobiecej tego typu sztanga posiada gryf o rozciągłości 2 metrów oraz wagę 15 kg.


sztanga olimpijska
Author: Sharon & Nikki McCutcheon
Source: http://www.flickr.com


Należałoby też dopowiedzieć, iż sztanga wspólnie z zaciskami ma ciężar 25 kg w opcji męskiej oraz dwadzieścia kilogramów w wersji kobiecej. Najbardziej popularnymi dyscyplinami sportu, w jakich wykorzystywana bywa sztanga olimpijska jest tak zwany trójbój siłowy, podnoszenie ciężarów oraz kulturystyka.
Czy pamiętasz, iż na początku swej drogi zawodowej Arnold Schwarzenegger ćwiczył właśnie kulturystykę za sprawą sztangi? Potem, jak ogólnie wiadomo był m.in. Conanem i gubernatorem słonecznej Kalifornii. A uzyskał to wszystko między innymi dzięki takiemu narzędziu sportowemu jak sztanga.