Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/stalponiatowa.pl/includes/menu.inc).

Ciekawe zabawki

W czasie wychowywana dzieci niewątpliwie najważniejszą rolę odgrywa obecność i przykład rodziców. Poza tym istotne są jednak także elementy pozostałe, jak na przykład rodzinny dom i zapewnione tam warunki, jak również różnorodne akcesoria, które są przydatne opiekunom małych dzieci. Ogromnie istotne są między innymi rozmaite elementy higieniczne i pielęgnacyjne, w szczególności w pierwszych chwilach życia pociechy.

Zabawki z klocków lego
Author: pangyuliu
Source: http://www.flickr.com
Są to przykładowo takie elementy jak pieluchomajtki dla seniora czy przedmioty do kąpieli. Ogromną rolę odgrywają również zabawki. Najmłodsze dzieci nie wymagają dużej ilości zabawek. Powinno się jednak im je kupować. Niemowlęta odczuwają potrzebę obserwowania i poznawania otaczającej je rzeczywistości, potrzebne są więc elementy do angażowania zmysłów.

Do tego celu natomiast idealnie nadają się różnego rodzaju kolorowe zabawki. Należy jednak pamiętać, by elementy tego typu wybierać rozsądnie. Zabawki dla najmłodszych powinny być bezpieczne, tak by można było wykluczyć wszelkie zagrożenia.

Zabawki dla najmłodszych

Wiek przedszkolny to czas wzmożonej aktywności fizycznej, połączonej z duża chęcią odkrywania świata. Przedszkolaki to dzieci bardzo energiczne i ciekawskie. Trzeba im zagwarantować zabawki jak najlepiej rozwijające fantazję i zwiększające wiedzę poprzez rozrywkę. Do pobudzania dziecięcej wyobraźni i zdolności manualnych świetnie nadają się różnego rodzaju klocki.

Zabawki z klocków
Author: granada_turnier
Source: http://www.flickr.com
Tradycyjny typ stanowią klocki Lego, które wybiera bardzo wielu rodziców. Zróżnicowanie klocków umożliwia projektowanie i konstruowanie zróżnicowanych obiektów, a bogactwo barw zwiększa ilość bodźców. Przykładem chętnie wybieranego zestawu są między innymi klocki Lego Chima.

Dla nastolatkówWiek szkolny u dzieci to w pierwszej kolejności okres pozyskiwania wiedzy. W tym czasie pociechy poznają obowiązki ucznia i wdrażane są w system szkolny . Po zajęciach za to bawią się w domu. W tym czasie świetnym pomysłem jest zapewnienie dziecku zabawek edukacyjnych. W tym zakresie dobrze jest przyjrzeć się hobby pociechy, jeżeli na przykład pasjonuje się dinozaurami, warto podsunąć jej książkę na ten temat czy interaktywną zabawkę-dinozaura.

Dzięki temu dziecko poprzez zabawę zdobywa wiedzę i nowe umiejętności.