Ćwiczenia na trampolinie, innymi słowy fitness jumping

Ćwiczenia odchudzające na trampolinie, a więc jumping fitness, jest to odmiana ćwiczeń cielesnych zestawiająca w sobie ogromną dawkę zabawy i wysiłku.


Skakanie na trampolinie może dać twemu ciału więcej dobrodziejstw niż myślisz.
kadr - rower
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com


Przeczytaj, na czym polega fitness jumping oraz jakie ma zalety. Jumping fitness jest to specjalnie opracowany system treningowy, który pomaga wzmacniać i kształtować sylwetkę przy jednoczesnym czerpaniu frajdy z podskakiwania. Do ćwiczeń wykorzystywana jest jednoosobowa trampolina o niewielkich rozmiarach, na jakiej wykonuje się ćwiczenia zaczerpnięte z różnych sportowych dyscyplin. W większości wypadków jest to kombinacja wolnych i szybkich podskoków, ćwiczeń znanych z aerobiku jak też dynamicznych „biegów” w miejscu.


Dzięki rozmaitej technice fitness jumping zapewnia całościowy trening całego ciała, zwiększając zarówno sprawność ogólną, jak też poprawiając kondycję. Dowiedziono, iż podskakiwanie na trampolinie będzie dziesięć razy bardziej efektywne niż jogging. Jak to jest możliwe? Dzięki ciągłym zmianom grawitacji więcej mięśni jest równolegle zaangażowanych w ruch, przez co powiększa się efektywność treningu. Co więcej, w trakcie sześćdziesięcio minutowego treningu fitness jumping możesz spalić aż 800 kcal! Jeżeli zatem szukasz sposobu na skuteczną utratę kilogramów, ów typ ćwiczeń będzie dla ciebie najlepszy.
Nie jedynie na siłowni lecz także w domu warto spróbować samodzielnego treningu na trampolinie. Do tego celu może posłużyć ci zwykła trampolina dla dzieci, acz przy systematycznych ćwiczeniach zachodzi ryzyko, że błyskawicznie się zużytkuje.